Az MRSZ is részt vett az ukrajnai segélyszállítmány összeállításában

2016. november 10., címkék: Magyar Református Szeretetszolgálat, Kárpátalja, szeretetszolgálat (mrsz), magyar református szeretetszolgálat, karitatív tanács, soltész miklós, kárpátalja, mrsz

Megérkezett az öt kamionnyi magyar segélyszállítmány Kárpátaljára, illetve a Kárpátokon túlra. Ötvenhat tonnányi, 32 millió forint értékű segélyszállítmány indult útjára kedden Budapestről Ukrajnába, a karitatív szervezeteket tömörítő Karitatív Tanács koordinálásában.

Kárpátalján ülésezett a Karitatív Tanács

2016. március 12., címkék: karitatív tanács, Kárpátalja, kárpátalja

Beregszászon tartotta első kihelyezett ülését a Karitatív Tanács, jelezve ezzel a kárpátaljai magyarságnak és az ukrán embereknek, hogy Magyarország nem feledkezett meg róluk, és továbbra is számíthatnak a magyar emberek támogatásra.

Segélyszállítmányt készítenek elő Ukrajnának

2016. január 19., címkék: kárpátalja, Kárpátalja, mrsz, ökumenikus tanács (meöt), karitatív tanács

A Karitatív Tanács humanitárius segélyszállítmányt készít elő a kárpátaljai magyarság és Ukrajna számára, ahhoz pénteken és szombaton várják a lakosság pénzadományait a CBA, a Tesco, a Lidl, az Auchan és a Spar áruházaiban – jelentette be Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár január 18-án.